• 01

  Контакти на конектор

  Главен материјал Месинг, бакар, јаглероден челик, нерѓосувачки челик, легура на челик, легура на алуминиум.итн

  Површинска обработка Цинк позлата, елоксирана црна боја, никел позлата, хроматирање, елоксирање

 • 02

  Вметнете и О-прстен

  Вметнете: PA+GF материјал, прифатете прилагоден, различен режим на код и боја, отпорен на пламен.

  О-прстен: силикон и FKM по ваш избор

 • 03

  Завртка/Навртка/Школка

  Прилагодена големина: M5/M8/M12/M16/ 7/8'' итн

  Прилагодена завршница: златна завршница/сребрена завршна обработка/никел/позлатена/хромирана/послатна

 • 04

  Приклучоци и кабли

  Приклучоци: Различен надворешен калап за ваш избор;исто така прифати прилагодено со вашето лого

  Кабли: Имаме UL20549 за PUR, UL2464 за PVC, опсег на мерач на жица од 16AWG до 30AWG

M серија accessioes-04

Нови Продукти

 • Различни
  Нации

 • Фабрика
  Квадратни метри

 • Испорака
  Навреме

 • Клиент
  Задоволство

Зошто да не изберете нас

 • Хардверското монтирање е самодоволно

  Од 2010 година, ние произведуваме хардверски фитинг е самодоволен за нас самите.Интегриравме еднократни решенија за додатоци-готови производи за склопување за да ги заштедиме трошоците за нашите клиенти, да го гарантираме квалитетот и да обезбедиме испорака на самур.

 • Нашата сертификација гарантира најдобар квалитет

  Конекторот Јилијан доби ISO9001 систем за управување со квалитет и сертификат за еколошки систем ISO14001, сите производи имаат положено CE, ROHS, REACH и IP68 сертификат и извештај.имаме силен тим за контрола на квалитетот за да го гарантираме нашиот квалитет според AQL standard.инженерството и системот за гаранција за квалитет го гарантира вашето задоволство.

 • Ние строго го контролираме секој квалитетен детал

  Ние строго го гарантираме квалитетот на секој додаток и готовиот производ може да го издржи тестот.Нашата висока продуктивност и брза логистика целосно ги исполнуваат очекувањата на клиентите.Ние сме ваш сигурен партнер за приспособени решенија за поврзување.

 • 24-часовна онлајн услуга за клиенти

  Имаме добра контрола на квалитетот и ефективен тим за продажба за да обезбедиме 24-часовна онлајн услуга за клиенти, тим од искусни инженери и дизајнери кои работат на создавање нови и подобрени производи и имаат глобална мрежа на продажни и сервисни центри за поддршка на нашите клиенти ширум светот.

 • Нашата гаранција за квалитет 2 години

  Секогаш пред-производен примерок пред масовно производство, Секогаш конечна инспекција пред пратката. Обезбедуваме 100% гаранција за квалитет, сите скршени делови може да се гарантираат во рок од 30 дена по приемот.Достапна е гаранција од 2 години.вашата поддршка секогаш ќе биде наша мотивација.

Нашиот блог

 • asd-151

  Водоотпорни конектори: обединување на перформансите и сигурноста

  Во денешниот технолошки напреден свет, побарувачката за сигурни и ефикасни водоотпорни конектори ескалира неизмерно.Со оглед на тоа што бројните индустрии се потпираат на електронски уреди и опрема и во внатрешна и во надворешна средина, од клучно значење е да се имаат конектори кои можат да издржат ...

 • 34750

  Што се кружни конектори?

  Кружни конектори се електромеханички уреди дизајнирани да воспостават и одржуваат сигурни и ефикасни електрични врски.Нивната кружна форма го олеснува лесното поврзување и исклучување, што ги прави идеални за средини каде што честото вклучување и репродукција...

 • 44 (1)

  Научете го приклучокот Push-Pull

  Во брзата дигитална ера, беспрекорното поврзување стана најголема потреба.Без разлика дали станува збор за потрошувачка електроника, индустриска автоматизација или медицински уреди, побарувачката за ефикасни и сигурни решенија за интерконекција продолжува да расте.Помеѓу безбројните достапни опции, една истакната технологија...

 • 50114d8d5

  Кои се водоотпорни конектори од тип C?

  Водоотпорните конектори од тип C се тип на универзален конектор за сериски автобус (USB) кои се дизајнирани да бидат и водоотпорни и реверзибилни.Тие имаат карактеристичен приклучок во форма на овална форма со 24 пинови, што овозможува побрзи стапки на пренос на податоци, зголемена испорака на енергија и компатибилност со различни ...

 • поврзување11

  Предности на пластичните кружни конектори

  Во светот на инженерството и производството, пластичните кружни конектори се суштинска компонента која обезбедува неспоредлива удобност, разновидност и доверливост.Овие конектори играат клучна улога во поврзувањето на различни делови од широк спектар на производи, овозможувајќи беспрекорна функционалност ...

 • партнер-01 (1)
 • партнер_01
 • партнер_01 (2)
 • партнер_01 (4)